Sizin için tasarlanmış bir çamaşırhane hizmeti

Ücretsiz Servis

Bursa merkez, Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerine servis talebinizi şimdi iletin.

Kuru Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kuru Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Evlerde kullanılan çamaşır makineleri, kirli çamaşırları suyla yıkayıp temizlemeye çalışmaktadır. Fakat çok ağır lekeler ve kumaşın türüne göre su her zaman çamaşır temizlemede etkili olamayabilir. Bu tür lekelerde ise, daha çok kuru temizleme yöntemi kullanılmaktadır.

Kuru temizlemede, su kullanılmaz. Bu temizleme yönteminin farkı, giysileri temizlemede su yerine petrol ürününün kullanılmasıdır. Bu işlem adından anlaşıldığı gibi kuru ortamda yapılmamaktadır.İnsanlar için ıslaklık, sadece suyla temas olarak algılandığı için, bu işleme kuru temizleme adı verilir.

Kuru temizlemenin ortaya çıkışına bakıldığında, petrol ürününün zorlu lekeleri çıkarması, istem dışı olarak bulunmuştur. Joly Belin isminde bir Fransız, yanlışlıkla kıyafetinin üstüne kerosen maddesi dökmüş ve bu maddenin kıyafetinin üzerindeki maddeyi temizlemesini şaşkınlıkla izlemiştir. Bu Fransız, bu gözlemden sonra bu işin üstüne giderek, Fransa’nın başkenti Paris’te, ilk kuru temizleme dükkanını, 1840’lı yıllarda açmıştır.

Kerosen maddesinin lekeleri çıkarma özelliği bulunduktan sonra, başlangıçta kuru temizleme yönteminde, kerosen veya gaz kullanılmaktaydı. Fakat günümüzde, kerosen maddesi, yerini kısaca perk diye bilinen perkloroetilen maddesine bırakmıştır. Bu madde bir çözücüdür ve kuru temizleme makinesinde elbiseler bu çözücüyle yıkanmaktadır.Bu çözücünün,aynı zamanda insan sağlığına zararlı etkileri bulunmaktadır.Kuru temizlemeden çıkan bir elbisenin, eve getirilmesiyle insanlarda oluşan mide bulantısı ve baş ağrısı şikayetleri, bu madde yüzündendir.Çünkü bu madde, çok toksik bir yapıda bulunur.Bu çözücü maddeyle ilgili, çok ilginç bir tespit yapılmıştır.Perk çözücüsünün, havada milyonda yüz partikül oranında olunca yan etkileri görülmeye başlanır.İşin ilginç yanı ise, kuru temizleme makinesinden çıkmış bir kıyafetin, bir araba içerisinde kapalı olarak yaklaşık 15 dakika kadar bekletilmesiyle, perk çözücüsünün oranı, milyonda 350 partiküle ulaşmaktadır.

Kuru temizleme işleminin en büyük avantajı, elbiselerin çekmesini ve şekillerinin kaybolmasını engellemektir. Kuru temizleme işlemi, lekeleri çıkarmanın yanında, giysileri deformasyon tehlikesine karşı korumaktadır.

Bursa Kuru Temizleme Hazırlayın

Hazırlayın

Tüm kirli eşyalarınızı toplayın

Bursa Kuru Temizleme Teslim Alalım

Teslim Alalım

İstediğiniz zaman alalım

Bursa Kuru Temizleme Temizleyelim

Temizleyelim

Talepleriniz doğrultusunda temizleyelim

Bursa Kuru Temizleme Teslim Edelim

Teslim Edelim

Temiz ve katlanmış şekilde teslim edelim.

Ücretsiz Servis

Bursa merkez, Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerine servis talebinizi şimdi iletin.

Seçimlerinize İnanıyoruz

Temizliği Benimseyen Uzman Ekibimize Güvenin

Her Müşteri Özeldir

Memnuniyeti ön planda tutarak, büyük bir titizlik ve özveri ile yıkama, ütüleme ve temizleme hizmetlerini sizin için bir araya getiriyoruz.

Hızlı Geri Dönüşler

İşimizi önemsiyoruz ve önceliklerinizi biliyoruz. Talebinizi anında değerlendiriyor vakit kaybetmeden çalışmalara başlıyoruz.

Sizin Yerinize Planlıyoruz

Günlük, haftalık, veya aylık olarak ihtiyacınızı, bize bir kez bildirin, sistemimiz alımlarınızı planlamak için işi yapacaktır.

Uygun Fiyatlandırma

Düzenli olarak teslim alma siparişi veren ticari müşteriler, normal fiyatlarımızdan indirimlerle ödüllendirilecektir.

Bursa Kuru Temizleme

Bursa Papatya Kuru Temizleme

Temizleme hususunda tutkuluyuz.

Biz kuru temizleme ve çamaşır yıkama işinde profesyoneliz, yani her zaman en son teknolojiler, temizleme yöntemleri ve lekeler veya hassas kumaşlarla ilgili çözümler konusunda güncel kalıyoruz. Ayrıca, yerel ve ulusal düzenlemelere ve çevre güvenliği kurallarına uyarak en yüksek ticari dürüstlük standartlarını koruyoruz!

DOSAB

BALAT